top of page
  • sokwoj1

REMONT I PRZEBUDOWA ULICY PROMIENISTEJ I PALACZA (styczeń-marzec 2016)


Radni Rady Osiedla poprzedniej kadencji wiele czasu i energii przeznaczyli na wypracowanie sposobu finansowania remontu ul. Promienistej i modernizację skrzyżowania Promienista/Palacza. Inwestycja ta została wpisana w plan wydatków miejskich.

Mieszkam przy skrzyżowaniu ul. Promienista/Palacza i jako radna Rady Osiedla Grunwald Południe obecnej kadencji mam „mały wkład” w ten remont.

Moim zadaniem było „patrzenie fachowcom na ręce”, słuchanie głosów sąsiadów i interwencje u urzędników. A ponieważ przebudowa ta wiązała się z wieloma trudnościami, szczególnie dla okolicznych mieszkańców, to nie ustawałam w działaniu.

Niestety okazało się, że projektant przebudowy i urzędnicy akceptujący ten projekt nie przeprowadzili żadnej konsultacji z mieszkańcami. Szkoda, bo zaoszczędziłyby one wielu kłopotów i nerwów tym, którym chciano rozebrać dobry nowy chodnik, czy tym, którym nie chciano go poszerzyć.

Trzeba było wielokrotnie interweniować i namawiać urzędników Zarządu Dróg Miejskich i Poznańskich Inwestycji Miejskich, by pochylili się nad naszymi problemami, które wynikały z tej przebudowy. Na szczęście dzięki otwartości Panów inż. Krzysztofa Wołowickiego i dyr. Radosława Ciesielskiego z ZDM udało się w części rozwiązać niektóre sprawy i mimo niedotrzymania terminu i kilku nieudanych prób uruchomienia sygnalizacji, pod koniec listopada prace zakończono.

Niestety wykonawca musiał dokonać jeszcze poprawek i dopiero w drugiej połowie grudnia ostatecznie miał miejsce odbiór skrzyżowania.

Mam nadzieję, że jest bezpieczniej, chociaż nie do końca idealnie.

A do kierowców – prośba i apel – zapomnijcie o jeździe na pamięć, uważajcie na nowe znaki!Elżbieta Podraza Kaźmierczak

członek Rady Osiedla Grunwald Południe


[Informator Osiedlowy nr 75]

Comments


bottom of page