top of page
  • sokwoj1

SUKCESY I OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 74 W ROKU SZKOLNYM 2007/2008 (lipiec-sierpień 2008r.)

Zaktualizowano: 11 maj 2021

Szkoła Podstawowa nr 74 im. Mikołaja Kopernika jest szkołą, która jako priorytetowy cel wyznacza sobie, oprócz wysokiego poziomu dydaktycznego i wychowawczego, bezpieczeństwo i dobro dziecka – jego wszechstronny rozwój. Popiera i pomaga w jego realizacji, zachęca dzieci do poszukiwania w sobie tego co może w przyszłości okazać się jego pasją i zamiłowaniem.

Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach naukowych, konkursach organizowanych nie tylko przez szkołę, ale również przez miasto Poznań.

Nauczyciele przygotowują projekty edukacyjne, które są realizowane w naszej szkole po to, aby każdy uczeń czuł się tu dobrze, a rodzice mieli świadomość, że szkoła holistycznie odnosi się do każdego dziecka.

W bieżącym roku szkolnym zrealizowano projekty edukacyjne:

„Jak to dawniej bywało?” – realizowany w latach 2006/2007 i 2007/2008. W bieżącym roku szkolnym cała społeczność szkolna (uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły) uczestniczyła w realizacji drugiej części tego projektu, za co dnia 4.06.2008 r. uzyskała CERTYFIKAT „WIELKOPOLSKI STYL – CZYLI JAK ŻYJĄ I DZIAŁAJĄ WIELKOPOLANIE” przyznany przez ODN w Poznaniu.

W roku szkolnym 2007/2008 nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Szkoła bez przemocy”. Program prowadzony jest przez grupy wydawnicze Polskapresse i Media Regionalne, wydawców 16 dzienników regionalnych oraz Fundację Grupy TP. Patronem Honorowym Programu jest Prezydent RP Lech Kaczyński. Za opracowanie i wdrożenie projektu szkoła otrzymała grant w wysokości 5 000 zł. Podsumowanie projektu odbyło się 5.06.2008 r.

„W moim lesie” – kolejna edycja projektu realizowana w ramach zajęć edukacji ekologicznej.

W ramach programu rozwoju dodatkowej oferty edukacyjnej szkoły – ze środków europejskich – na rok szkolny 2008/2009 – zespoły nauczycieli opracowały 7 projektów z czego 4 zostały włączone do kompleksowego programu zajęć pozalekcyjnych w poznańskich szkołach.

Szkoła brała udział w konkursie na realizację zajęć pozalekcyjnych o wyjątkowym charakterze prowadzonych przez Miasto Poznań w okresie od września do grudnia 2008 r. i otrzyma dofinansowanie na zajęcia teatralne – „Zróbmy teatr”

ODNIESIONE SUKCESY W KONKURSACH:

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2008”

1 laureat Martyna Wieczorek kl. IV B

3 wyróżnienia

3 wyniki bardzo dobre

IV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas IV Miasta Poznania:

Martyna Wieczorek kl. IVB – laureatka

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas V:

Adam Dębczak kl. VB – finalista

Międzyszkolny Konkurs Matematyczno - Informatyczny „Matematyka z Myszką” -

II m-ce zespół: Jakub Idziak kl. VIA, Marcin Mrugas kl. VIB, Piotr Telman kl. VIB

II Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Ja i Przyroda”

I m-ce zespół: Weronika Błoch kl. VIB, Patrycja Piechocka kl. VIA, Maxymilian Jóźwiak kl. VIB

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny:

Dawid Olejniczak kl. VA – finalista

Martyna Wieczorek kl. IVB – finalistka

Międzyszkolny Turniej „Mikołajki na sportowo”

III m-ce kl. IIB

OSI Przeźmierowo

najlepszy piłkarz drużyny Samer Saif kl. IB

Poznański Konkurs Tańca DISCO „Fiki Miki”

III m-ce Magdalena Skrzypczak

Konkurs plastyczny pt. „Moja przygoda z wodą – rola wody w życiu człowieka, historyjka obrazkowa” – technika dowolna

1 nagroda – Konstancja Bartoszewska kl. VB

Konkurs plastyczny pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania – „Gwiazdor Spełni Marzenia Dzieci” – projekt na kartkę świąteczną

4 wyróżnienia: Konstancja Bartoszewska kl. VB, Maxymilian Jóźwiak kl. VIB, Zofia Lipowicz kl. VB, Martyna Ciszak kl. IVA

„Cztery pory roku w Ogrodzie Jordanowskim” – Olimpiada technik plastycznych

1 nagroda Konstancja Bartoszewska kl VB,

2 wyróżnienia: Dominika Jacaszek kl. VIA i Patrycja Piechocka kl. VIA

Konkurs muzealny „Moja przygoda w Muzeum” z okazji 150-lecia Muzeum Narodowego w Poznaniu

Przedstawienie pt. „Szedł Mikołaj” – Dom Opieki Społecznej ul. Sielska. Część artystyczna podczas Drzwi Otwartych SP-74; przedstawienie pt. „Dziecięcy Raj” N. Howthornea – rodzice, grono pedagogiczne, uczniowie szkoły, Rada Osiedla mieszkańcy Raszyna, Rada Rodziców. Zespół jest członkiem Stowarzyszenia Młodych Talentów „Razem dla Edukacji”. Udział w Międzyszkolnym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w SP26 w Poznaniu. Dzieci uświetniają swoimi występami wszystkie ważne imprezy szkolne, np.: rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, okazjonalne apele i spotkania.

Zapraszając wszystkich zainteresowanych do podjęcia nauki w naszej szkole przytoczę maksymę towarzyszącą naszej pracy:

„Jeśli widzisz człowieka jedynie takim, jaki jest, czynisz go gorszym. Ale jeśli potrafisz zobaczyć go takim, jaki mógłby być – przyczynisz się do jego wzrostu”

J.W. Goethe


Nauczyciel nauczania zintegrowanego

mgr Renata Biegała


[Informator Osiedlowy nr 30]

Comments


bottom of page