top of page
  • sokwoj1

TRZYMAJ CIEPŁO! MIASTO ORGANIZUJE BEZPŁATNE BADANIE BUDYNKÓW KAMERĄ TERMOWIZYJNĄ (22 XI 2021)


W ramach akcji przebadanych zostanie nawet 350 domów jednorodzinnych. Kamienice z Wildy, Jeżyc i Łazarza również będą objęte programem.


Rozpoczęły się zgłoszenia do 13. edycji "Trzymaj ciepło". Każdy, kto chce skontrolować stan ciepła w domu, lub mieszkaniu w kamienicy, może wypełnić wniosek znajdujący się na stronie www.trzymajcieplo.pl.


Badania kamerą termowizyjną odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 17:00 do 21:00. Ważne będą również warunki atmosferyczne, ponieważ podczas badania nie może padać śnieg lub deszcz, temperatura nie może przekraczać 3 stopni Celsjusza. Po takim badaniu mieszkańcy otrzymają raport drogą mailową. Dowiedzą się z niego, w których miejscach ich domu ucieka najwięcej ciepła. Ta wiedza umożliwi właścicielom odpowiednie zabezpieczenie przed utratą ciepła, pozwoli też określić, czy okna są szczelne.


Wcześniej akcję Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska UMP organizował we współpracy z Veolią Energia, obecnie Miasto Poznań realizuje ją ze środków własnych.


Autor: PZ


[ze strony internetowej epoznan]

Comentários


bottom of page