top of page
  • sokwoj1

W NIEDZIELĘ PÓŁMARATON - ZMIANY KOMUNIKACYJNE (15 października 2021)W niedzielę, 17 października, w godzinach od 9:00 do 14:00, w związku z organizacją biegu półmaratońskiego w Poznaniu, nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu, w tym zamknięcie ruchu pojazdów na trasie biegu.

Z uwagi na montaż elementów infrastruktury technicznej biegu, już od godz. 6:00 zamknięty będzie odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Szylinga do ul. Bukowskiej, ul. Bukowskiej od ul. Roosevelta do ul. Zeylanda oraz zachodnia jezdnia ul. Roosevelta od ronda Kaponiera do ul. Bukowskiej.

[ze strony internetowej Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu]


W niedzielę półmaraton. Już od soboty mogą odholowywać autaBieg rozpocznie się w niedzielę, 17 października o godzinie 9:00 z rejonu bramy wjazdowej na MTP przy ul. Grunwaldzkiej.


Jak już wcześniej informowaliśmy z utrudnieniami na trasie maratonu z utrudnieniami muszą się liczyć zarówno pasażerowie komunikacji miejskiej, jak i kierowcy.


Ze względu na bieg niezbędne będą czasowe ograniczenia parkowania, które obowiązują już od soboty. Na odcinku ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga w sobotę 16 października od godz. 8:00 do 24:00 oraz w niedzielę 17 października do godz. 14:00 obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Prosimy kierowców o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazami - informowała Agata Kaniewska, rzecznik ZDM. Jak przypomina Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej z uwagi na bezpieczeństwo uczestników biegu ulice, którymi pobiegną maratończycy będą objęte zakazem zatrzymywania się z tabliczką z holownikiem. Oznacza to, że każdy samochód pozostawiony w miejscu obowiązywania zakazu będzie usunięty na parking strzeżony, na koszt właściciela - informuje.


Nowe czasowe oznakowanie ustawione było od kilku dni, również wcześniej strażnicy rozpoczęli akcję informującą kierowców


Autor: j


[ze strony internetowej epoznan]

Comments


bottom of page