top of page
  • sokwoj1

W POZNANIU POWSTAŁ NOWY WYBIEG DLA PSÓW (7 CZERWCA 2021)


Właściciele czworonogów i ich ulubieńcy zyskali nowe miejsce do spędzania czasu.

W poniedziałek oficjalnie otwarto wybieg dla psów przy ul. Jawornickiej. Cały teren, wraz z zielenią, liczy 4 tys. mkw.


- Cieszę się, że możemy spotkać się w tak miłych okolicznościach, przy okazji ukończenia niedużej, lecz ważnej inwestycji miejskiej, jaką jest kolejny wybieg dla psów. Dziękuję Zarządowi Zieleni Miejskiej za realizację tego przedsięwzięcia, a radnemu Tomaszowi Stachowiakowi za to, że zabiegał w imieniu społeczności lokalnej o zagospodarowanie tego terenu. Mam nadzieję, że zadowoleni będą zarówno właściciele zwierząt, jak i nasi czworonożni przyjaciele. W Poznaniu mamy coraz więcej wybiegów dla psów - jest ich już kilkanaście, a będą powstawać kolejne. Jeszcze w tym roku do użytku oddane zostanie także nowe schronisko dla zwierząt. Do tego dochodzą działania ekopatrolu i innych jednostek miejskich. Te wszystkie działania wpisują się w politykę Miasta przyjaznego dla zwierząt - powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.


Wybieg jest ogrodzony. W dwóch miejscach pojawiła się piaszczysta nawierzchnia, rozdzielona "pasem zieleni". Ustawiono też tzw. małą architekturę i miski na wodę dla psów.


Obiekt kosztował 260 tys. zł. W ramach prac konieczne było m.in. ekshumowanie szczątków ciał z położonego w sąsiedztwie dawnego cmentarza ewangelickiego. Wybieg był inicjatywą radnego Tomasza Stachowiaka, który złożył projekt odpowiedniej poprawki do budżetu miasta.


W sumie na terenie Poznania istnieje już 14 podobnych wybiegów, zlokalizowanych przy ul. Jawornickiej, w parkach im. Jana Pawła II, Kasprowicza, Rataje, Heweliusza, na os. Chrobrego, os. Polanka, os. Oświecenia, os. Orła Białego, a także na terenach przy ul. Piaśnickiej i ul. Jasna Rola, jeziorze Rusałka, ul. Browarnej oraz polance w Lasku Marcelińskim).


Autor: sk


[strona internetowa epoznań]

Comentarios


bottom of page