top of page
  • sokwoj1

WALCZYMY O MIANO ROWEROWEJ STOLICY POLSKI: "POKAŻMY, ŻE POZNAŃ ZASŁUGUJE NA TEN TYTUŁ" (2021-06-01)

Zaktualizowano: 1 lip 2021


Jacek Jaśkowiak zachęca poznaniaków do udziału w zabawie.


1 czerwca rusza rywalizacja 53 polskich miast w ramach walki o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Wystarczy pobrać darmową aplikację na smartfona, która będzie rejestrować pokonywane przez nas trasy i ich długości. Nie trzeba być w Poznaniu, by kręcić kilometry dla stolicy Wielkopolski.


Aplikacja "Aktywne Miasta" działa na całym świecie i można ją pobrać ze sklepu Google Play oraz App Store. O puchar Rowerowej Stolicy Polski miasta prezydenckie walczą każdego roku od 2019 roku. Twórcą rywalizacji jest Bydgoszcz. Do tej pory dwukrotnie wygrywała niewielka Nowa Sól w województwie lubuskim. W zeszłym roku jej mieszkańcy wykręcili prawie 330 tysięcy kilometrów. Drugie miejsce zajęła Biała Podlaska, a trzecie Gniezno. W tym roku Jacek Jaśkowiak zachęca poznaniaków do walki o zwycięstwo. - Pokażmy, że to właśnie Poznań zasługuje na ten tytuł. Akcja zbierania kilometrów potrwa przez cały miesiąc. Jedyne co trzeba zrobić, to pobrać aplikację na telefon, wybrać Poznań i kręcić kilometry. Nad Maltą, na Wartostradzie, do pracy lub do szkoły. Na tych, którzy osiągną najlepsze wyniki, czekają nagrody - zachęca prezydent Poznania.


Jakie nagrody można zdobyć? 10 najlepszych kobiet i 10 najlepszych mężczyzn w Poznaniu dostanie nagrody rzeczowe - karty upominkowe do sklepu sportowego oraz koszulki z logo akcji. - Najlepsza rowerzystka i najlepszy rowerzysta otrzymają bon o wartości 1000 zł. Kolejne miejsca nagrodzone będą kartą o wartości 700, 500, 400, 300, 200, a po 100 zł dla tych, którzy zakończą rywalizację, wśród kobiet i mężczyzn, na miejscach 7-10. Upominki w postaci specjalnych koszulek z logo akcji dostaną zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy zostaną sklasyfikowani na miejscach 11-100 - zdradzają urzędnicy.


Autor: KaT[strona internetowa epoznań]

Comments


bottom of page