top of page
  • sokwoj1

BUDOWA DROGI ROWEROWEJ NA UL. GRUNWALDZKIEJ


Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Jugosłowiańskiej do ronda Skubiszewskiego wchodzi w fazę prac zasadniczych. 10 maja (poniedziałek) zmieni się organizacja ruchu w rejonie inwestycji.


W celu ograniczenia utrudnień, budowa została podzielona na etapy. W pierwszej kolejności roboty będą toczyć się głównie między rondem Skubiszewskiego a ul. Babimojską w rejonie istniejących chodników, co wiąże się z wyłączeniami i wygrodzeniami terenu. Dojście do szkoły przy ul. Jawornickiej zostanie zachowane, natomiast do biurowca Pixel należy kierować się nie od ronda Skubiszewskiego, a od Babimojskiej. Na drugiej stronie ul. Grunwaldzkiej także planowane są wyłączenia chodnika pomiędzy ul. Węgorka a Rumuńską, przy czym dojście do hotelu IOR przy ul. Grunwaldzkiej będzie możliwe wydzielonym ciągiem. Ponadto przejście dla pieszych na wysokości ul. Babimojskiej zostanie przesunięte na północną stronę skrzyżowania. Przesunięty zostaną również przystanek autobusowy Węgorka. Autobusy jadące w kierunku centrum miasta zatrzymywać się będą tymczasowo za skrzyżowaniem ul. Grunwaldzkiej i Babimojskiej.

W ramach prac mogą wystąpić czasowe zawężenia zewnętrznych pasów ruchu ul. Grunwaldzkiej, jednak pozostaną one przejezdne. Możliwe są również chwilowe utrudnienia związane z dostawą sprzętu ciężkiego na plac budowy. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

[MIM]

Comments


bottom of page