top of page
  • sokwoj1

GDY WIDZIMY PROBLEM… (lipiec-sierpień 2011)

Dzisiaj miałem niespodziankę. Otrzymałem rano pismo skierowane do Rady Osiedla Grunwald Południe o następującej treści:

,,Zwracamy się z uprzejmą prośbą do rady Osiedla Poznań - Grunwald o interwencję w Zarządzie Dróg Miasta Poznania o wykonanie spowalniaczy na ul. Strzecha, na odcinku od ul. Promienistej do ul. Pogodnej. Odcinek ten ma jeden kierunek ruchu od ul. Promienistej i kierowcy chcąc ominąć niebezpieczne skrzyżowanie ul. Promienistej z ul. Palacza (korki w godzinach szczytu) wjeżdżają w ul. Strzecha przekraczając dopuszczalną prędkość 30 km/h nawet o 50 km/h. Przy dużym zagęszczeniu parkujących pojazdów i złym stanie jezdni istnieje zagrożenie dla mieszkańców tej ulicy. Z uwagi na pilność sprawy prosimy bardzo o zajęcie się tym problemem.

Mieszkańcy ul. Strzecha na odcinku od ul. Promienistej do ul. Pogodnej:

[następują 22 podpisy mieszkańców]".

Inicjatywa mieszkańców ulicy Strzecha jest moim zdaniem bardzo cenna. Zawiera opis i umiejscowienie trudności, propozycję zaradzenia jej oraz podpisy Zainteresowanych.

Zachęcam do składania postulatów o podobnym charakterze jeśli tylko zauważycie Państwo jakieś problemy na swoim terenie. Wierzę, że Rada Osiedla będzie podchodzić do takich głosów naszych Mieszkańców ze zrozumieniem i życzliwością. Zgłoszenia takie można przekazywać naszym radnym, wysyłać mailem lub pocztą. Warto też przesyłać je do redakcji Informatora Osiedlowego.

Pozdrawiam państwa.W. Sokołowski


[Informator Osiedlowy nr 48]

Comments


bottom of page