top of page
  • sokwoj1

KAMPANIA CENTRUM INICJATYW SENIORALNYCH „SENIORZE MASZ WYBÓR!” (styczeń-luty 2014)


Centrum Inicjatyw Senioralnych w styczniu 2014 roku zainaugurowało kampanię informacyjną pn. „Seniorze, masz wybór!". Kampania ma na celu zaproszenie osób starszych do zwrócenia uwagi na sposób, w jaki spędzają czas wolny, a także zachęcić do wyboru aktywności zgodnie z własnymi zainteresowaniami i predyspozycjami.

Dzięki kampanii „Seniorze, masz wybór" osoby w wieku emerytalnym zyskają kompleksową wiedzę na temat możliwości podejmowania różnego typu aktywności, zmieni się zarazem społeczny obraz osób w okresie późnej dorosłości - w spotach, przygotowanych na potrzeby kampanii, ukazane są bowiem cztery osoby, które z dwóch alternatyw wybierają życie aktywne, rozwijają swoje zainteresowania i pasje.

Nie ma nic złego w spędzaniu czasu wolnego w domu, przy książce i herbacie. Nie ma nic złego w rozwiązywaniu krzyżówek. Nie należy jednak dopuścić do tego, by osamotnienie, smutek i monotonia odebrały seniorom radość z życia.

Kiedy przechodzimy na emeryturę warto, abyśmy zaaranżowali swój czas w nowy, ciekawy sposób. Zamienili aktywność zawodową, na aktywność społeczną. Przyjaciół z pracy na towarzyszy podróży, spotkań filmowych lub brydżowych. Pustkę grafiku na pełnię dobrego tygodnia, w którym znajdziemy czas na spotkania z rodziną, przyjaciółmi, rozwój zainteresowań i odpoczynek.

Dlatego też zapraszamy seniorów młodszych i starszych, ale i przyjaciół, dzieci i wnuki do Centrum Inicjatyw Senioralnych. Można tu skorzystać z bazy inicjatyw proseniorskich zawartej w Punkcie Informacji, pracownicy Centrum chętnie pomożemy zorientować się w programie wydarzeń, wspólnie zaplanujemy wolny czas i wskażemy miejsca, w których znaleźć można nowych znajomych z podobną pasją i ciekawością świata.

W ramach kampanii stworzono cztery spoty, które można zobaczyć na stronie kampanii. Dzięki spotom zachęcamy seniorów, do poznania Bożeny, Oli, Mity i Zbyszka. Bożena wybrała dla siebie jogę. Ola zwiedzanie Poznania z przyjaciółmi. Mita dzielenie się opowieściami przy kawiarnianym stoliku, a Zbyszek filmy o starym Poznaniu w towarzystwie podobnych jemu miłośników kina. Cała czwórka, zanim odwiedziła nasze Centrum, spędzała czas samotnie, w domu. I nadal lubi czasem zasłonić się pod kocem lub w fotelu, przy kawie i ulubionym serialu. Ale wszyscy oni też wiedzą już, że mają wybór. I chętnie z niego korzystają.

W rolę bohaterów kampanii wcielili się wolontariusze i przyjaciele Centrum Inicjatyw Senioralnych, na co dzień osoby bardzo aktywne, swoją postawą, życiową energią i humorem zachęcające rówieśników do smakowania życia i korzystania z bogatej oferty wydarzeń przygotowanych z myślą o seniorach w naszym mieście.

W ramach kampanii informacyjnej „Seniorze, masz wybór!” przygotowano również plakaty (można je odebrać w siedzibie CentrumlS, przyczyniając się równocześnie do promowania idei aktywnego życia na emeryturze), jak również ulotkę informacyjną i kalendarzyk na 2014 r.

Szczegóły kampanii na stronie www.centrumis.pl/seniorzemaszwybor Oraz w Centrum Inicjatyw Senioralnych, ul. Mickiewicza 9a.

Zapraszamy!


[Informator Osiedlowy nr 68]

Comments


bottom of page