top of page
  • sokwoj1

PAMIĘCI WERONIKI KUBIAK NESTORKI FARMACEUTÓW POZNAŃSKICH 1916 - 2018 (styczeń-marzec 2018)

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim

jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

Dnia 12 stycznia 2018 r. odeszła do Pana Weronika Kubiak, mieszkanka Osiedla Grunwald Południe. Zawsze pogodna, życzliwa i uczynna. Na naszym osiedlu była osobą znaną i powszechnie szanowaną. Poznałyśmy się wiele lat temu. Imponowała swoją wiedzą i mądrością życiową. Często odwiedzała Aptekę Grunwaldzką, której byłam właścicielką.

Studia farmaceutyczne ukończyła na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Poznańskiego 24 czerwca 1939 r. Od sierpnia 1939 r. pracowała w aptekach Kalisza, Gdańska i Poznania. Od kwietnia 1956 r. pracowała w aptece przy pl. Wiosny Ludów. W tym samym roku po uzyskaniu specjalizacji zostaje zatrudniona w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu, w Dziale Mikrobiologii Żywności. W 1966 r. awansuje na stanowisko Kierownika tego działu. Na tym stanowisku pracuje do marca 1977 r. kiedy to przechodzi na emeryturę.

Zamężna, matka czworga dzieci. Dwoje z nich ukończyło Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Poznaniu, a dwoje Wydział Budownictwa Politechniki Poznańskiej.

W swym pięknym i długim życiu doczekała się ośmioro wnuków i dziesięcioro prawnuków.

Opracowała Maria Korpal

radna Osiedla Grunwald Południe


[Informator Osiedlowy nr 83]

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

WSPOMNIENIE (wrzesień 2021)

ś+p mgr farm. Barbara Kautz-Szymanowska z Łuniewskich Barbara ukończyła farmację w Poznaniu. Pochodziła ze znanej aptekarskiej rodziny. Jej ojciec mgr Stanisław Łuniewski prowadził aptekę przy Grobli

コメント


bottom of page